Головна » 2016 » Листопад » 11 » Літературне кафе "Вінграновський - феноменальна і багатогранна особистість"
Літературне кафе "Вінграновський - феноменальна і багатогранна особистість"

У Миколаївській загальноосвітній  школі І-ІІІ ступенів №60  гості  бувають досить часто. Ось і сьогодні, 10 листопада 2016 року, до нас прийшли вчителі української  мови та літератури міста, щоб перейняти досвід роботи творчого вчителя, заступника директора з навчально-виховної  роботи Мартиченко Т.М.

В Миколаївській області започаткований проект: «2016 рік – рік письменників-ювілярів «Краяни». В школі вже проходив конкурс  на кращого читця віршів М.Вінграновського, В.Бойченка, інсценізували учні твори Дніпрової Чайки, С.Черкасенка.

А тепер ось зібрались, щоб глибше пізнати творчу особистість М. Вінграновського.

Робота «Літературного кафе» проходила в шкільній їдальні. Цікавим було  перше завдання дев’ятикласникам – «Калейдоскоп думок». Необхідно вибрати одне висловлювання про М. Вінграновського, пояснити, як цей вислів характеризує письменника.

Тетяна Миколаївна звернула увагу учнів на те, що зібрались сьогодні вони в літературному кафе. Такі зібрання дуже модні, популярні серед молоді: «Поетичне чаювання», «Читацька кав’ярня». Навіть у бібліотеках ввечері збираються, щоб послухати читання книги акторами. Людям не вистачає тепла, душевності, які можна знайти в поезії.

Таким початком учителька зацікавила учнів всією подальшою роботою. Творчим, захоплюючим в ході заняття тут було все: і офіціанти (звичайно ж, це були учні), і використання ІКТ – слайди словника, віртуальної подорожі до Первомайська, подорожі життєвим і творчим шляхом М.Вінграновського.

Цікаво, незвичайно, творчо, тож і учні говорили цікаво, очі їхні сяяли бажанням брати участь у розмові. Тетяна Миколаївна не просто хоче послухати думки дітей, вона вміє так підвести їх до певної думки, щоб запам’яталось на все життя.  На цей раз учням запропонували подивитись на надзвичайний многогранник – він був кольоровий. Учні вдумливо проводять паралель: багатогранна діяльність М.Вінграновського – що ж це? Чуємо творчі відповіді. і знову загорілись очі дівчат і хлопців. Це так цікаво, незвично….

А офіціанти вже роздають учням листочки (листя кленове  з паперу «Раджу прочитати»). І кожен пише про свою пораду однокласникам.

Майстерно читали юнаки й дівчата вірші М.Вінграновського. Експертом в поезії став ревізор. Побачили учні і незвичайні образи в поетичних творах земляка.

Працювали  з поезією М.Вінграновського, з його режисерською діяльністю, з оповіданням «Гусенятко», повістю «Сіроманець». Дев’ятикласники пояснюють, як розуміти рядки:

• «Ми починаєм битву за Вкраїну»;
  • «Ми на Вкраїні хворі Україною»;
  • «Забудьмо наші розбрат і чвари», які актуальні й сьогодні.

Безліччю граней  засвітилося перед учнями життя М.Вінграновського: поет, прозаїк, режисер, Людина. Світло цих граней осяяло душі учнів. Понесуть вони його у своє життя. А засвітити вогник у душах учнів сьогодні не так легко вчителю. Тетяна Миколаївна Мартиченко – запалює вогники в дитячих душах, бо й сама є творчою особистістю.

Циганенко Марія Петрівна,

вчитель української мови та літератури

Переглядів: 102 | Додав: kravchenko_nv | Рейтинг: 0.0/0