Головна » Статті » Домашні завдання » Домашні завдання 6А

географія

Тема. ПОГОДА

Мета: поглиблення та систематизація знань про погоду та її елементи; формування практичних умінь характеризувати різні типи погоди, пояснювати причини зміни погоди; сприяти усвідомленню важливості складання точних прогнозів погоди; розвиток навичок аналізу спостережень за погодою та народних прикмет.

1. «Назвіть зайве поняття» та поясніть свій вибір.

• Роса, дощ, сніг, злива. (Наведені опади в рідкому стані)

• Роса, дощ, град, злива. (Наведені опади випадають із хмар)

• Роса, іній, дощ, туман. (Наведені опади випадають з повітря)

2. «Складіть класифікацію» (робота в парах)

Складіть свою класифікацію атмосферних опадів та поясніть її.

. Вигадайте свої умовні позначення для різних атмосферних опадів і розподіліть їх за порами року. Наприклад:

опадів і розподіліть їх за порами року. Наприклад:

Зима

Весна

Літо

Осінь

— сніг

 

 

 

         

 

Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

Прийом «Фантастична добавка»

Цікаво, якою буде погода завтра? у неділю? влітку? Зазвичай, намагаючись відповісти на це запитання, ми дивимось у небо, адже саме там, у повітряному океані, народжується погода. Немає нічого більш рухливого та мінливого, ніж повітря, що утворює атмосферу. До того як вчені відкрили таємниці передбачення погоди, люди уважно стежили за небом, поведінкою тварин, станом рослин. Сьогодні вчені, які займаються прогнозуванням погоди, мають цілий арсенал новітньої техніки, за допомогою якої проводяться спостереження за мінливим станом атмосфери. Відомий учений-хімік Дмитро Іванович Менделєєв говорив: «Атмосфера — велика лабораторія погоди». «Екскурсію» до цієї лабораторії ви вже здійснювали неодноразово. Ви знаєте, де народжуються атмосферні опади, чому дме вітер, як змінюється атмосферний тиск та багато іншого. Тож давайте з’ясуємо, як у цій лабораторії народжується погода, чому вона така мінлива, як за нею спостерігають та як на неї впливають.

Вивчення нового матеріалу

Розгорнутий план етапу

1. Що таке погода? чит підручник

2. Елементи погоди. Заповнення схеми.

3. Типи погоди (робота в групах):

а) складіть характеристику погоди типового літнього (зимового, осіннього, весняного) дня вашої місцевості;

б) висновки груп про типи погоди.

4. Прогнозування погоди:

Поняття про метеорологію. Глобальна метеорологічна мережа

Основи метеорології було закладено 24 століття тому давньогрецьким ученим Аристотелем. Свою наукову працю про погоду він назвав «Метеорологія», що й дало згодом назву цій науці;

Закріплення вивченого матеріалу

Прийом «Чомучка»

• Чому прогнози погоди передають кілька разів на день по радіо та телебаченню?

• Чому погода змінюється?

• Чому для складання прогнозів погоди діє Світова мережа метеорологічних станцій?

• Чому зміни погоди можуть вплинути на самопочуття людей?

• Чому сьогодні головними помічниками у складанні прогнозів погоди стали космічні супутники?

«Метеорологічна лабораторія» (робота в парах)

Завдання 1. Сформулюйте ознаки, що віщують ясну погоду (один учень) та непогоду (другий учень).

*Завдання 2. Складіть опис погоди типового зимового місяця

у вашій місцевості, супроводжуючи його розою вітрів, графіком температур, діаграмами хмарності й опадів.

ОТЖЕ , Погода — це стан нижнього шару атмосфери в певний час у певній місцевості. Стан погоди характеризують взаємопов’язані елементи погоди — температура повітря, атмосферний тиск, вологість повітря, сила та напрямок вітру, хмарність, атмосферні опади. Загальна характеристика погоди, що включає її основні елементи, називається типом погоди. Вивченням погоди та складанням прогнозів погоди займається наука метеорологія.

Домашнє завдання

• Опрацювати текст підручника.параграф 39

• Записати в зошит приклади народних прикмет, що віщують гарну та мрячну погоду.

Додатковий матеріал до уроку (ЧИТАТИ)

• Місцем найгіршої на Землі погоди, мабуть, слід вважати острів Ян-Майєн, розташований у північній Атлантиці між Норвеґією та Ґренландією. Тут на стику теплої Північно-Атлантичної та холодної полярної течій не вщухають циклони та шторми. За весь рік тут трапляються в середньому лише три дні порівняно непоганої погоди.

• Погоду на нашій планеті визначають циклони й антициклони, які систематично «атакують» її. Цікаво, що лише в північній півкулі одночасно можуть пересуватися понад 20 циклонів на день із середньою швидкістю 35 км/год, а на всій планеті щороку фіксується близько 15 тис. циклонів і 7 тис. антициклонів.

• Передбачити погоду можна за поведінкою птахів. Наприклад, горобці, зазвичай рухливі та задерикуваті, подеколи стають млявими, сидять

настовбурчившись — це на дощ. Але ось вони під час тривалої негоди пожвавились та зацвірінькали — значить, слід очікувати ясної погоди.

• Реагують на атмосферні зміни слони. Вони заздалегідь передчувають, коли піде дощ, і за день-два до нього йдуть на узвишшя: під час злив низини затоплюються, а це загрожує голодом і небезпекою для життя. От слони й піднімаються на підвищені місця.

• Своєрідно реагують на зміну погоди білі ведмеді в зоопарках. За два-три дні до настання похолодання вони перестають купатися в басейні. А за три дні до потепління охоче лізуть у воду та тривалий час купаються.

• Бджоли зранку швидко літають, отже, день буде сонячним. А якщо вони сидять у вулику, то годин через шість буде дощ. Якщо бджоли щільно закривають воском вічко (отвір), залишаючи лише невеликий отвір, то слід очікувати холодної зими. Перед теплою зимою вічка залишаються відкритими.

 

Категорія: Домашні завдання 6А | Додав: myhalchukov (06.02.2018)
Переглядів: 78 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar