Головна » Статті » Домашні завдання » Домашні завдання 8А

Біологія

Міні-проект «ВИЗНАЧЕННЯ ТИПУ ШКІРИ НА РІЗНИХ ДІЛЯНКАХ ОБЛИЧЧЯ ТА СКЛАДАННЯ ПРАВИЛ ДОГЛЯДУ ЗА ВЛАСНОЮ ШКІРОЮ»

Давайте визначимо, який тип шкіри у кожного з вас. Роздивіться обличя в дзеркало, визначіть розміри пор (підкресліть результат дослідження).

Прикладіть до обличчя м’яку паперову серветку і притисніть її. Визначіть, де на серветці є сліди (підкресліть результат дослідження).

Ознайомтеся з теоретичним матеріалом про характеристику основних типів шкіри (Додатки, знаходиться нижче).

В щоденному догляді за шкірою обличчя першим і найголовнішим правилом є використання косметичних засобів, спеціально розроблених для вашого типу шкіри. Потреби сухої та жирної шкіри істотно відрізняються, тому застосування невідповідного засобу не тільки не принесе жодної користі, але й може поглибити вже існуючі проблеми шкіри.

Знайдіть інформацію про правила догляду за вашим типом шкіри, запишіть її до робочого зошита.

 

 

 

 

ДОДАТКИ

Нормальна шкіра

Нормальна шкіра виглядає чистою і свіжою, відрізняється натягнутість, еластичністю, відсутністю лущення.

Вона має рожевий відтінок (за рахунок рівномірного кровопостачання), на дотик гладка і пружна. Нормальна шкіра містить достатньо вологи і жиру. На ній майже не видно пор, чорних цяточок і зморшок. Власниці такої шкіри справжні щаслиці, оскільки нормальний тип шкіри зустрічається вкрай рідко!

Жирна шкіра обличчя

Жирна шкіра характеризується надмірним блиском через підвищену сальність і недостатнє  кровопостачання; надлишковий жир закупорює пори. Така шкіра схильна до появи прищів і вугрів, іноді має забруднений вигляд. На ній чимало пор, які нерідко закриті чорними цятками. Але у жирної шкіри є величезна перевага перед іншими: вона досить нечутлива, а значить, довго залишиться молодою. Жир, що рясно виділяється, створює захисну плівку, яка не дає волозі випаровуватися і блокує проникнення шкідливих речовин. І ще один плюс: з віком стан жирної шкіри тільки поліпшується і зазвичай до 30 років вона стає змішаною.

Суха шкіра обличчя

Суха шкіра може мати різне походження, і тому зовнішній вигляд її неоднаковий. У молодому та середньому віці сухість шкіри буває "природною". В цьому випадку суха шкіра виглядає ніжною, тонкою, з матовим відтінком. Пори на ній непомітні, але вже в молодому віці можуть з'являтися тонкі зморшки. Іноді, при відсутності спеціального догляду, вона лущиться, може з'явитися відчуття стягнутості або роздратування. Така шкіра дуже сильно реагує на зміни температури навколишнього повітря, погано переносить мило, мазі і деякі пом'якшувальні креми. Слід мати на увазі, що надмірна сухість шкіри може бути обумовлена нестачею  жиру в організмі як у випадку низького його надходження з їжею, так і через порушення жирового обміну при захворюваннях печінки або підшлункової залози. Крім того, підвищена сухість шкіри може бути пов'язана з дефіцитом вітамінів А, С, PP.

Комбінована (змішана) шкіра

Змішана (комбінована) шкіра зустрічається дуже часто. Вона характеризується нерівномірним розподілом жирового зволоження на різних ділянках обличчя. Зазвичай на носі, лобі, підборідді (так звана Т-зона) шкіра має  ознаки жирної, тобто постійно блищить, часто покривається вуграми і прищиками, а навколо очей і на щоках - шкіра ніжна і суха, іноді лущиться, на ній легко виникають зморшки.

У зрілі роки змішана шкіра зазвичай поступово змінюється у бік нормальної.

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ ОБЛИЧЧЯ

Повсякденний догляд за будь-якою шкірою покликаний вирішити три завдання:

  • очищення,
  • пом'якшення,
  • захист від шкідливих впливів зовнішнього середовища.

 

ДОГЛЯД ЗА НОРМАЛЬНОЮ ШКІРОЮ ОБЛИЧЧЯ

Ранковий догляд за шкірою. Обполосніть обличчя м'якою водою кімнатної температури  (або злегка прохолодною) без мила. При нормальній шкірі мило  застосовують 2-3 рази на тиждень, щоб не пересушити шкіру. Після ополіскування шкіру обличчя промокніть рушником. При нормальній чутливості шкіри для її очищення замість води можна користуватися лосьйонами.

Порада: не можна грубо витирати обличчя, тому що шкіра від цього розтягується і з'являються передчасні зморшки.

Пом'якшення шкіри здійснюється за допомогою пом'якшуючих кремів, косметичних масок, лосьйонів, масляних компресів.

 Бажано користуватися нежирними кремами. Наносьте крем тонким шаром легкими рухами  по масажних лініях: на лобі - від брів до волосся на голові, навколо очей - від внутрішнього кута по верхній повіці до зовнішнього, від зовнішнього кута по нижній повіці до носа. Навколо очей крем потрібно наносити четвертим (безіменним) пальцем.

Захист шкіри. Нормальна шкіра спеціальної захисту не вимагає! Тим, у кого розширені кровоносні судини на обличчі, для захисту шкіри в зимовий час рекомендується користуватися кремами, що не містять вологи, або  оливковою, олією.

Вечірній догляд. Вимийте обличчя м'якою водою, приємною на дотик. Застосовувати білі туалетні мила бажано 3 рази на тиждень. Замість мила бажано використовувати кефір, кисле молоко або жовток, розтертий з рослинним маслом. Один  із зазначених засобів слід нанести на шкіру за 2-3 хв. до вмивання ватним диском або просто пальцями.

Замість вмивання обличчя можна очищати готовими лосьйонами.

ДОГЛЯД ЗА СУХОЮ ШКІРОЮ ОБЛИЧЧЯ

Ранковий догляд за шкірою. Обполосніть обличчя м'якою водою кімнатної температури без мила. Порада: не можна грубо витирати обличчя, тому що шкіра від цього розтягується і з'являються передчасні зморшки.

Пом'якшення шкіри здійснюється за допомогою пом'якшуючих кремів, косметичних масок, масляних компресів. Бажано користуватися кремами для сухої шкіри. Наносьте крем тонким шаром легкими рухами  по масажних лініях: на лобі - від брів до волосся на голові, навколо очей - від внутрішнього кута по верхній повіці до зовнішнього, від зовнішнього кута по нижній повіці до носа. Навколо очей крем потрібно наносити четвертим (безіменним) пальцем.

Захист шкіри. Перед загальним миттям (у ванні, річці, басейні, під душем, в лазні) бажано нанести на обличчя крем для сухої шкіри, рослинне масло або будь-який наявний під рукою жир: сметану, вершкове масло.

Для захисту шкіри в зимовий час рекомендується користуватися кремами, що містять різні масла.

Вечірній догляд. Вимийте обличчя м'якою водою, приємною на дотик. Замість мила бажано використовувати кефір, кисле молоко або жовток, розтертий з рослинним маслом. Один  із зазначених засобів слід нанести на шкіру за 2-3 хв. до вмивання ватним диском або просто пальцями.

ДОГЛЯД ЗА ЖИРНОЮ ШКІРОЮ ОБЛИЧЧЯ

Тим, у кого жирна шкіра, рекомендується спеціальний режим харчування. Бажано є 4-5 разів на день невеликими порціями. Їжа повинна бути нежирної. Борошняні і солодкі продукти необхідно виключити з раціону або різко обмежити. Слід вживати овочі і фрукти, молочні продукти, відварну рибу, гречану кашу, чорний хліб, відмовитися від кави, копченостей.

Ранковий догляд за жирною шкірою. Вимийте обличчя теплою водою з милом, обполосніть водою кімнатної температури і промокніть рушником. Жирна шкіра добре переносить умивання з милом, будь-яку воду, спиртові розчини, витирання і розтирання рушником. Все це сприяє хорошому очищенню шкіри і масажує її.

Порада: умивання дуже гарячою водою не рекомендується: воно сприяє виділенню шкірного жиру. Гарячою водою слід вмиватися один раз на тиждень при загальному купанні, а після обполіскуватися холодною, яка звужує пори і зменшує виділення жиру. Якщо шкіра відразу після вмивання стає жирною, її додатково протирають лосьйоном.

Вечірній догляд за жирною шкірою обличчя. Зніміть денний крем, декоративну косметику, пил, що скупчився за день. Добре очищає шкіру косметичне мило, яке можна приготувати так: 100 г дитячого мила натерти на тертці, залити 1/2 л крутого окропу, потім помішувати до повного розчинення (краще в емальованому посуді). Розчин нагрівати 2-3 хв. Під час підігріву в нього додати 2 ч. л. борної кислоти, після підігріву - 1 ч. л. нашатирного спирту і 1 ст. л. 3% перекису водню. З отриманого мила збивають піну, наносять її на обличчя ватним диском або пальцями. Піну змивають з лиця відразу або після висихання теплою водою, обличчя споліскують прохолодною водою і витирають рушником насухо.

ДОГЛЯД ЗА ЗМІШАНИМ (КОМБІНОВАНИМ) ТИПОМ ШКІРИ

 Ранковий догляд за шкірою. Обполосніть обличчя м'якою водою кімнатної температури  (або злегка прохолодною) без мила. При нормальній шкірі мило  застосовують 2-3 рази на тиждень, щоб не пересушити шкіру. Після ополіскування шкіру обличчя промокніть рушником. При нормальній чутливості шкіри для її очищення замість води можна користуватися лосьйонами.

Порада: не можна грубо витирати обличчя, тому що шкіра від цього розтягується і з'являються передчасні зморшки.

Пом'якшення шкіри. здійснюється за допомогою пом'якшуючих кремів, косметичних масок, лосьйонів, масляних компресів. Увечері, коли ви наносите на обличчя нічний крем, ніс, лоб і підборіддя слід залишити без крему. Щоб не нашкодити жирній шкірі, треба правильно доглядати за обличчям. Слід користуватися двома типами засобів і доглядати за жирними ділянками шкіри - як за жирною шкірою, а за сухими - як за сухою.

Наносьте крем тонким шаром легкими рухами  по масажних лініях: на лобі - від брів до волосся на голові, навколо очей - від внутрішнього кута по верхній повіці до зовнішнього, від зовнішнього кута по нижній повіці до носа. Навколо очей крем потрібно наносити четвертим (безіменним) пальцем.

Захист шкіри. Комбінована шкіра спеціальної захисту не вимагає!

Вечірній догляд. Вимийте обличчя м'якою водою, приємною на дотик. Застосовувати білі туалетні мила бажано 3 рази на тиждень. Замість мила бажано використовувати кефір, кисле молоко або жовток, розтертий з рослинним маслом. Один  із зазначених засобів слід нанести на шкіру за 2-3 хв. до вмивання ватним диском або просто пальцями.

Замість вмивання обличчя можна очищати готовими лосьйонами.

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ РОЗМІРУ ПОР

Розмір пор

Тип шкіри

Непомітні

суха шкіра

Розширені, добре помітні, вкриті чорними цяточками

жирна шкіра

Майже непомітні пори та чорні цяточки

нормальна шкіра

Пори чітко видно в Т-зоні, на щоках майже непомітні

комбінована шкіра

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ З СЕРВЕТКОЮ

Суха шкіра  (серветка без слідів)

Жирна шкіра  (сліди по всій або більшій частині серветки)

Нормальна шкіра  (незначні сліди)

Комбінована  шкіра (сліди в Т-зоні)

Категорія: Домашні завдання 8А | Додав: irakachirko (14.02.2018)
Переглядів: 74 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar