Головна » 2015 » Жовтень » 15 » Як вогонь безсмертний у віках не згас, так козацька слава у серцях у нас!
В css вставить это
Як вогонь безсмертний у віках не згас, так козацька слава у серцях у нас!

Вивчаючи та зберігаючи традиції славної історії нашої держави, учні Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №60 щорічно з особливим настроєм відзначають 14 жовтня – День українського козацтва. Цього року  це свято – данина пам'яті славним козакам та усім, хто боронив і боронить нашу соборну Україну та її незалежність, адже минулого року указом президента було встановлено День захисника України, на свято Покрови Пресвятої Богородиці. Цей день в країні вихідний, тому протягом «Тижня національної гідності» (12.10.2015 – 19.10.2015) у школі відбувся цикл змагань для учнів – «Козацька слава».

Хлопці-козаки мали можливість показати свою вправність у таких конкурсах:

• Мистецьке представлення куреня

• Козацький вишкіл

• Козацький грай

Допомагали їм змагатися і дівчата-козачки: для них завданням було виконання величальної пісні для козаків свого куреня.

Конкурсні завдання оцінювали гості та батьки: Зварич Сергій Володимирович, Рибалко Юрій Вікторович, Костирко Григорій Валерійович.

Серед куренів 5-6 класів найвправнішим був 5-Б клас (І місце).

ІІ місце – 6-Б.

ІІІ місце – 6А.

Серед куренів 7-8 класів найвправнішим був 8-Б клас (І місце).

ІІ місце – 8-А.

ІІІ місце – 7А.

Серед куренів 9-11 класів найвправнішим був 9 клас (І місце).

ІІ місце – 11.

ІІІ місце – 10.

У змаганні куренів 2-х класів перемогла дружба.

Серед куренів 3-4 класів найвправнішими були 4-А та 4-Б класи (І місце).

ІІ місце – 3-А та 3-В.

ІІІ місце – 3-Б.

З нетерпінням цього дня чекали першокласники, адже він став для них і днем посвяти у козачата. Святково вбрані хлопчики та дівчата гідно виконали необхідні завдання, показали згуртованість куренів та дали урочисті клятви курінних та хорунжих. Гості-козаки (Щербаков С.К. - голова Козацької ради Миколаївської області; Квасниця А.В. - хорунжий, берегиня козацької громади Центрального району м.Миколаєва) за давнім козацьким звичаєм здійснили обряд постриження хлопців та обв’язування поясом. Дівчаткам матусі подарували вінки-обереги, а хлопцям – вишиті обереги.

Впевнені, що кожному свято «Козацька слава» припало до душі і викликало лише позитивну упевненість у тому, що нашу славну землю є кому захищати сьогодні і в майбутньому буде кому стояти на захисті соборності та незалежності матінки-України.

Переглядів: 643 | Додав: kravchenko_nv | Рейтинг: 0.0/0