Головна » 2015 » Лютий » 9 » Зустріч з воїнами-афганцями у Миколаївській ЗОШ №60
16:31
Зустріч з воїнами-афганцями у Миколаївській ЗОШ №60

Минають дні, і йдуть роки,

Життя листки перегортає,

А біль Афгану – навіки,

В душі чомусь не замовкає.

          15 лютого 2015 року відзначається 26 річниця закінчення війни в Афганістані. Цей воєнний конфлікт почався ще у 1979 році. Багато людей забрала ця кривава війна. Дружини, батьки, діти чекали на своїх рідних, але далеко не всім судилося повернутися додому. А як багато людей було скалічено! Скільки душевних переживань і зараз завдають шкоди воїнам-інтернаціоналістам при згадці тих страшних подій, які залишили великий слід в сучасній історії.

           9 лютого учні нашої школи зібралися, щоб вшанувати воїнів, які повернулися додому і згадати тих, кого вже немає. В такий важкий для країни час наша школа не забуває про воїнів-афганців, які проживають у нашому місті. Приємно було бачити гостей: Гуменного Олега Мефодійовича (начальника прес-служби обласної ради) та Колесніченка Сергія Миколайовича (командира розвід-групи окремого диверсійно-розвідувального батальйону спецвідділу ПДВ, старшину гвардії, випускника Миколаївської ЗОШ №60).

       Ведучі розповіли про покоління воїнів-афганців, які пройшли кривавими стежками афганських доріг.

          Учасники зразкового танцювального колективу «Веселка» підготували танець, в якому передали тривогу дівчини, що чекає на повернення коханого з війни, а учні 10-11 класів декламували вірші про Афганістан.

      Гуменний Олег Мефодійович розповів про багатьох загиблих товаришів, подякував учням та вчителям за збереження пам’яті про події Афганської війни. Колеснеченко Сергій Миколайович розповів про те, як він врятував одного зі своїх товаришів та тягнув на собі пораненого та його зброю. Після розповіді Сергій Миколайович заспівав пісні під гітару.

Також у ході зустрічі присутні прослухали пісню «Чёрный тюльпан». «Чорним тюльпаном» в Афганістані називали літак АН-12, який доставляв труни з тілами солдат на Батьківщину. Звідти походить і назва «Груз 200», тобто загиблі.

    Загиблих воїнів було вшановано хвилиною мовчання. Після чого було переглянуто відеозапис «Февральская Звезда». Було боляче дивитись на ці історичні кадри…

     Ми будемо пам’ятати героїв тієї війни, адже хто пам’ятає історію, той винесе важливі уроки. Як би не складалися події в наш час, істина залишається одна – незмінно житиме пам’ять про Афганістан.

Переглядів: 457 | Додав: kravchenko_nv | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar