Музей
«Час і досі не загоїв рану -
цей одвічний біль Афганістану»

Керівник музею: Колодієнко Світлана Іванівна
 

   2014 рік оголошено роком вшанування воїнів-ветеранів афганської війни у зв’язку з 25 роковинами виводу військ з Афганістану, а тому знову й знову невтомно перегортаємо сторінки цієї неоголошеної, брудної війни, адже забути її не дають болючі рани учасників цих подій, сумні обеліски майже в кожному райцентрі, пекучі сльози матерів, що й досі не змирилися з втратою найдорожчого – синів.

   Тому в нашій школі діє музей «Час і досі не загоїв рану - цей одвічний біль Афганістану».
   Музей відвідували поважні люди міста Миколаєва такі як Маргарита Олександрівна Сапожнікова – заступник міського голови, Деркач Ганна Іллівна, Гумений Олег Мифодійович редактор обласної афганської газети «Шураві». Гості були враженні представленими стендами та експозиціями.
   В музеї проводяться екскурсії для учнів нашої школи та гостей.
   В нашому музеї особливої уваги викликає діорама афганської війни. Нам це полотно подарував випускник нашої школи. Ця діорама охоплює основні події та реальних героїв Афганської війни. Це копія діорами Миколи Овчаренко, який в пам'ять о бойових товаришах присвятив цю картину.
   В нашому музеї як вже говорилося ведеться пошукова робота – тут представлені такі експозиції як планшет для документів Шелеста Анатолія Івановича – який служив у повітряних військах інженером зв’язківцем та виконував секретні вильоти на територію Афганістану.
    Також у музеї є командирський компас Курбатова Юрія Олександровича - який служив в артилерійських військах на кордоні З Афганістаном та Узбекистаном. Також він нам передав пілотку та флягу.
   Представлені нагороди воїнів афганців – медаль 60 та 70 річчю збройним силам Радянської армії та медаль почесної гвардії. Основні види патронів та гільз тих часів. Є експозиції відлуння Афганістану у літературі, музиці та кіномистецтві – де представленні книги, карти відео та музика про Афганську війну. Остання наша експозиція - матеріали з особистого архіву воїнів–інтернаціоналістів мікрорайону Варварівка. Тут представленні документи та нагороди наших земляків.
З нашого мікрорайону відправилися на війну 29 чоловік, і всі повернулися додому живими.